Субота, 27.04.2024, 00:21
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Декоративно-ужиткове мистецтво | Вхід | Сайт гімназії
Меню сайту
Наше опитування
Оцените мой сайт
Всього відповідей: 187
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Сонях

  Люди завжди прагнули оточувати собі красивими мовами. З глибокої давнини дійшли до нас глиняні горщики, прикрашені простимо орнаментом, намиста із кольорових камінчиків і черепашок, іклів і кісток тварин.

І сьогодні мі із задоволенням їмо з красивого посуд, обставляємо квартиру витонченими меблями, носимо ювелірні прикраси, ходимо по пухнастих килимах. Глечики і розноси, розписні тканини і порцеляна, ширми і віяла також предмети прикладного-декоративно-прикладного мистецтва. «Декор» у перекладі з латині означає «прикрашати», а слово «прикладне» указує на ті, що ці речі можна використовувати в повсякденному житті.

Здавна декоративно-прикладним мистецтвом займалися народні умільці — хто поодинці, хто об'єднавшись у ремісничі артілі, майстерні, цехи або утворивши народні промисли. Зрозуміло, що багато зробити смороду не могли, і тому, з появою машин, виникли великі фабрики, де виробництво було поставлене на потік. Звичайно, від цього постраждала врода, і замість чудових виробів людям усі частіше дістаються бездарні вироби...

А справжню вроду як і раніше творять там, де існують народні промисли. Але зараз смороду працюють уже не по задумах умільців-самоучок, а по ескізах професійних художників, що до тонкощів вивчили народні традиції.

Так, село Петриківка  прославилося своїм розписом, що розписує дерев'яний посуд фантастичними рослинними візерунками. Дивні, знамениті на завісься світ глиняні іграшки роблять у Опішні: манірні олені з вигадливими рогами і казковими півнями з величезними хвостами —усі забавні і чарівні! А посуд сяє соковитою синявою на білому тлі — з неї  бу-якові страву з'їдали за милу душу.

Буває і так, що місцеві промисли перетворюються в самостійні види прикладного-декоративно-прикладного мистецтва. Так, придуманий народами Індонезії розпис тканин ставши витонченим і ніжним мистецтвом під назвою «батик». А знаменита паризька майстерня Гобеленів дала назву килимам-картинам, витканим вручну по малюнкам.

У цілому ж декоративно-прикладному мистецтву властиві ті ж три властивості, що й архітектурі: користь, міцність, врода.

 

Словник термінів | Вислови про мистецтво | Аудіо- та відеоматеріали | Корисні посилання

Зробити безкоштовний сайт з uCozCopyright MyCorp © 2024